Engedélyeztetés

 

2012 január 1-től egyszerűsödött a termelői helyi piacok engedélyeztetési eljárása.

55/2009 . (III. 13.) Korm. rendelet

1. § h) helyi termelői piac : a kereskedelemről szóló törvényben ( 2005. évi CLXIV. törvény a kereskedelemről) (Kertv.) meghatározott fogalom. 4§. b) a 4/B. §-ban foglaltak tekintetében és a helyi termelői piacokkal összefüggésben e rendelet, a Kertv. 6/A. § (3) bekezdése és – a helyi termelői piacokra vonatkozó rendelkezések tekintetében – 6/G. § c) pontja, valamint e rendelkezésekkel összefüggésben a Kertv. 9. § (1), (4) és (5) bekezdése tekintetében kereskedelmi hatóságként, továbbá a Szolg.tv. ( 2009. évi LXXVI. törvény a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól ) tekintetében a szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként a helyi termelői piac helye szerint illetékes települési önkormányzat, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzőjét (a továbbiakban: települési jegyző) jelöli ki.

4/B. § (1) A helyi termelői piac üzemeltetésére irányuló szándékot a fenntartónak a piac helye szerint illetékes települési jegyzőnél kell bejelentenie.

(2) A fenntartónak a helyi termelői piac üzemeltetésére irányuló bejelentése – a Szolgtv.-ben meghatározottakon túl tartalmazza:

a) a fenntartó nevét, címét, székhelyét, elektronikus levelezési címét, amennyiben azzal rendelkezik,
b) a fenntartó cégjegyzékszámát, egyéni vállalkozói nyilvántartási számát, vagy bírósági nyilvántartásba vételi számát,
c) az üzemeltető nevét, címét, székhelyét,
d) elektronikus levelezési címét, amennyiben azzal rendelkezik,
e) a helyi termelői piac címét, helyrajzi számát,
f) a területhasználatának jogcímét,
g) a piac nyitva tartási idejét.

(3) A települési jegyző a helyi termelői piacot nyilvántartásba veszi . A települési jegyző által vezetett nyilvántartás nyilvános. A jegyző a nyilvántartást az önkormányzat honlapján – amennyiben azzal az önkormányzat rendelkezik – közzéteszi.

(4) A települési jegyző által a bejelentés alapján vezetett nyilvántartás – a Szolgtv.-ben meghatározott adatokon túl – tartalmazza a fenntartó által a (2) bekezdés alapján megadott adatokat.

(5) A települési jegyző a bejelentés másolatát a nyilvántartásba vételt követően a nyilvántartási számmal együtt megküldi:

a) a fővárosi és megyei kormányhivatal kistérségi, fővárosi kerületi népegészségügyi intézetének ,

b) a fővárosi és megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonsági és állat egészségügyi igazgatóságának , valamint növény- és talajvédelmi igazgatóságának,

c) a fővárosi és megyei kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségének ,

d) a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatalnak ,

e) az illetékes rendőrkapitányságnak és

f) a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak .

(6) A helyi termelői piac fenntartója a (2) bekezdésben meghatározott adatokban bekövetkezett változásokat haladéktalanul köteles bejelenteni a települési jegyzőnek. A települési jegyző a változást a nyilvántartásba bejegyzi.

4/C. § (1) Ha a helyi termelői piac üzemeltetéséhez a forgalmazott termékekre tekintettel külön hatóság engedély (a továbbiakban: külön engedély) szükséges, és az ügyfél – a bejelentés köteles helyi termelői piac üzemeltetésére irányuló szándékára vonatkozó bejelentésének benyújtásával egyidejűleg – a külön engedély iránti kérelmet a 4/B. § (1) bekezdése szerinti települési jegyzőhöz nyújtja be, a települési jegyző a külön engedély kiadására irányuló eljárásban közremuködő hatóságként jár el.

6§. (4) A helyi termelői piac üzemeltetője a piacon árusító kistermelő

a) nevéről és címéről,
b) gazdasága, illetve a termelés és előállítás helyéről,
c) regisztrációs számáról, és
d) által árusított termékekről

napi nyilvántartást vezet, amelyet köteles 60 napig megőrizni és az ellenőrző hatóság kérésére bemutatni.

 Szerző: - 11:59